Zaznacz stronę

Witaj, tu Judyta 

Blog ten powstał z myślą o dzieleniu się wiedzą na temat budowania zdrowych i spełnionych relacji. Kluczem do tego jest przyjrzenie się najważniejszej relacji w życiu, tej którą tworzymy ze samym sobą. 

Sztuka Zakochania to projekt podejmujący tematykę związaną z rozwojem osobistym, który jest moją nieodłączną pasją od ponad 10 lat.

Proponuję holistyczne i zarazem dogłębne podejście do kwestii budowania świadomości na własny temat: zaczynając od pracy z własnymi emocjami, poprzez przyglądanie się myślom, po zmianę przekonań, bardziej efektywną komunikację i modyfikację nawykowych, niewspierających zachowań.

W podejściu tym wykorzystuję techniki uważności, koherencji serca, teorie fizyki kwantowej oraz wiedzę psychologii konwencjonalnej.*  

Zależy mi na tym, aby łączyć ideę rozwoju duchowego z podejściem naukowym oraz szerzyć je w przyjazny i zachęcający do pracy nad sobą sposób. 

Przygodę z rozwojem osobistym rozpoczęłam od przeczytania książki L. Hay „Możesz uzdrowić swoje życie”. Odkąd pamiętam poszukiwałam sposobu na ulepszenie swojego życia, choć do końca sama nie wiedziałam, co dokładnie miałoby to znaczyć. Zawsze towarzyszyła mi filozoficzna zaduma nad sensem istnienia. Czułam, że w życiu musi chodzić o coś więcej, poza jego fizycznym wymiarem.

Zrozumiałam, że nadrzędnym celem każdego człowieka jest życie w szczęściu, dostatku i spełnieniu. A jednym z najważniejszych obszarów pozwalającym na osiągnięcie tego celu, jest poznanie siebie. To, jaką relację tworzymy ze sobą, odzwierciedla się w każdym innym aspekcie życia: związkach, pracy, pieniądzach.  

Wierzę, że dzięki lepszemu poznaniu siebie i dopuszczeniu do głosu wewnętrznej intuicji łatwiej osiągnąć spełnienie. A to nierzadko dalekie jest od oczekiwań innych ludzi, a niekiedy nawet nas samych. Aby tego dokonać konieczne jest wyciszenie i przyjrzenie się własnemu systemowi przekonań z szerszej perspektywy.

W tej wewnętrznej przestrzeni spokoju, ciszy kryje się tajemnica życia każdego z nas, pełna obfitości wypełnionej miłością, radością i szczęściem.

Do podróży odkrywania swojego życia na nowo, zapraszam Cię poprzez tego bloga. Mam nadzieję, że będzie on dla Ciebie inspiracją do bardziej świadomego, wypełnionego wszelką obfitością życia.  

Jestem ciekawa kim jesteś i jakie tematy rozwoju osobistego Cię interesują. Jeśli masz ochotę napisz do mnie wiadomość o sobie na e-mail: sztukazakochania@gmail.com – sprawdzę jak mogę Ci pomóc.

Przesyłam moc serdeczności. Do usłyszenia i zobaczenia online!

 

* Swoją pracę opieram na wiedzy z psychologii konwencjonalnej:

RTZ – racjonalna terapia zachowań

DM – dialog motywujący

CBT (cognitive behavioral therapy) – terapia poznawczo – behawioralna

ACT (acceptance & commitment therapy) – terapia akceptacji i zaangażowania

CFT (compassion-focused therapy) – terapia oparta na współczuciu

SFBT (solution-focused (brief) therapy) – terapia skoncentrowana na rozwiązaniach

ST (schema therapy) – praca ze schematami/trybami